مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته‌بندی نشده

پاسخ تند ترکیه به آمریکا:تهدید را تحمل نمی کنیم

مطالب پربازدید
وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به تهدید به تحریم رئیس جمهوری آمریکا و معاون او گفت که آنکارا هیچگونه تهدیدی را تحمل نمی کند.
به گزارش نامه نیوز ، مولود چاووش اوغلو در پاسخ به تهدیدهای واشنگتن گفت: هیچ کسی به ترکیه دیکته نمی کند. ما تهدید را از هیچ کسی تحمل نمی کنیم. حکومت قانون برای همه است و استثنایی ندارد.
این اظهارات چاووش اوغلو در پاسخ به تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مایک پنس معاون او به تحریم های گسترده علیه ترکیه در صورت آزاد نکردن کشیش متهم به جاسوسی است.
ترامپ در پیامی توئیتری تهدید کرد که به دلیل بازداشت طولانی مدت «اندرو برونسون» کشیش آمریکایی متهم به جاسوسی در ترکیه، این کشور را هدف تحریم های سنگین قرار می دهد.
ترامپ با بیان اینکه برونسون از مشکلات سلامتی رنج می برد، افزود: این روحانی بیگناه باید فورا آزاد شود.
ساعتی پیش از ترامپ نیز مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا ترکیه را تهدید کرد که اگر از استرداد برونسون سر باز زند، تحریم می شود.
برونسون که به اتهام همکاری با گروه گولن و پ.ک.ک و نیز جاسوسی به نفع آمریکا در شهر ازمیر ترکیه بازداشت شده بود، امروز در دادگاه این شهر به حبس خانگی محکوم شد.
دادگاه شهر ازمیر ترکیه حکم بازداشت در زندان این کشیش آمریکایی را به علت وضعیت جسمانی وی به حبس خانگی تبدیل کرد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، دادگاه رسیدگی کننده در جلسه روز چهارشنبه خود با در نظر گرفتن جمع آوری اسناد مربوط به وقوع جرم، وضعیت جسمانی متهم و بدون در نظر گرفتن تابعیت، حکم او صادر کرد.
برونسون نهم دسامبر 2016 (19 آذرماه 1395) با شکایت دادستانی ازمیر و به اتهام همکاری با گروه‌‌های تروریستی و تلاش برای اقدامات خرابکارانه بازداشت شده بود.
دولت آمریکا در یک سال و نیم گذشته همواره خواهان آزادی این کشیش بوده و محاکمه وی در این مدت جزو اختلافات آنکارا و واشنگتن بوده است.
مقامات واشنگتن معتقدند که این کشیش به علت خودداری آمریکا از استرداد فتح الله گولن متهم کودتای دو سال پیش، گرو گرفته و با هدف فشار بر دولت آمریکا زندانی شده است.
دولت ترکیه همواره این ادعا را رد کرده است.
مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا