مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته‌بندی نشده

ترک اعتیاد در خانه با روش های مختلف ” درمان علائم برداشت مواد افیونی “

مطالب پربازدید

داروهای مخدر مانند کدئین ، هیدروکدون (ویکودین) و اکسیکودون (OxyContin ، Percocet) درد را درمان می کنند. این داروها بسیار مؤثر هستند ، اما همچنین بسیار اعتیاد آور هستند. تا 12 درصد افرادی که مواد مخدر را برای درد مزمن تجویز می کنند ، وابسته به این داروها هستند. در این مقاله به بررسی ترک اعتیاد در خانه ، درمان خانگی اعتیاد ، دارو های مصرفی خانگی برای ترک اعتیاد می پردازیم.

ترک اعتیاد در خانه

اعتقاد بر این بود که مواد مخدر شیمی مغز را تغییر داده و چرخه پاداش را برای لذت بردن از مغز تغییر می دهند. هنگامی که شما مواد مخدر مصرف می کنید ، احساس سرخوشی شدید یا آرامش ایجاد می کند. برای برخی از افراد ، این احساسات ، متوقف کردن مصرف دارو را دشوار می کند.

ترک اعتیاد در خانه

درمان اعتیاد

مصرف طولانی مدت مواد افیونی می تواند به وابستگی منجر شود ، به این معنی که شما باید فقط برای عملکرد داروی خود را ادامه دهید. هنگامی که به مواد افیونی تکیه کردید ، متوقف کردن آنها می تواند منجر به علائم ناخوشایند خروج شود مانند:

مطالب پربازدید
 • تخمیر یا تحریک پذیری
 • اضطراب
 • ضربان قلب سریع
 • عرق
 • گرفتگی شکم
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • دردهای عضلانی
 • مشکلات خواب

اگر وقتی می خواهید جلوی مصرف مواد افیونی را بگیرید ، چنین علائمی دارید ، برای کمک به پزشک خود مراجعه کنید.

ترک مصرف مواد افیونی

برای جلوگیری از استعفای شما و بازگشت به دارو ، باید از اقدامات پیشگیری از مصرف مواد افیونی به دقت مراقبت کرد. پزشک یا کارکنان شما در مرکز ترک اعتیاد ، شما را تحت نظر دارند تا مطمئن شوید که با خیال راحت از مصرف این داروها جلوگیری کرده و از علائم ترک آن جلوگیری کنید.

درمان اعتیاد در منزل

در اینجا برخی از داروها و روشهای دیگری که پزشکان برای کمک به افراد به تدریج از مصرف مواد افیونی خود استفاده می کنند ، آورده شده است.

داروها

علائم برداشت در نتیجه کاهش سریع سطح مواد افیونی در مغز ایجاد می شود. درمان این علائم مستلزم وخامت آهسته مواد افیونی است.

مطالب پربازدید

درمان اصلی جایگزین کردن مواد مخدر کوتاه مدت با یک مواد مخدر طولانی مدت مانند متادون یا بوپرنکسین است. پزشک شما به تدریج دوز دارو را برای یک یا دو هفته کاهش می دهد تا به بدن شما فرصت تنظیم دهد.

پس از اتمام برنامه نظارت شده ، ممکن است یک داروی ضد افسردگی مواد افیونی مانند نالترکسون (Revia ، Vivitrol) یا نالوکسون (Evzio ، Narcan) تجویز شود. این داروها اثرات افیونی در مغز شما را مسدود می کنند ، بنابراین در صورت مصرف آنها احساس سرخوشی نخواهید کرد. آنها می توانند به شما در دوری از مواد افیونی کمک کنند.

درمان اعتیاد در خانه

از متادون و بوپرانکس نیز به عنوان درمان نگهدارنده طولانی مدت استفاده می شود. Suboxone و Zobsolve حاوی ترکیبی از نالوکسان و بوپرنورفین برای جلوگیری از عود است.

تسکین علائم ترک

در حالی که شما از شر مواد مخدر خلاص می شوید ، این داروهای غیر افیونی می توانند به تسکین علائم ترک شما کمک کنند:

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
 • برای اضطراب ، کلونیدین (Catapres) و Tiznidine (Zanaflex)
 • برای اسهال ، لوپرامید (Imodium) و بیسموت زیر شاخه ای
 • برای حالت تهوع ، پروکلرپرازین (کامپوزین)
 • برای درد شکم ، دی سیکلومین (Bentil)
 • برای درد عمومی ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil ، Motrin) و ناپروکسن (Aleve)

در سال 2018 ، FDA لوپوکسیدین هیدروکلراید (Lucemyra) ، اولین داروی غیر افیونی برای مدیریت علائم برداشت را تصویب کرد. این می تواند تا دو هفته به کاهش این علائم کمک کند.

ترک مواد مخدر در منزل

مشاوره و پشتیبانی ” درمان خانگی اعتیاد “

اعتیاد به مواد مخدر اثرات جسمی و عاطفی دارد. یک برنامه جامع درمان دارویی به شما در مقابله با این دو موضوع کمک می کند.

آموزش و درمان دو مؤلفه مهم در درمان برداشت مواد افیونی هستند. پزشک یا کارمندان شما در مرکز توانبخشی دارو مهارتهای لازم را برای دوری از داروهای طولانی مدت به شما یاد می دهند. شما همچنین می توانید یک راهنما را مشاهده کنید یا به یک برنامه خودی یاری مانند مواد مخدر ناشناس (NA) بپیوندید.

برخی از روشهای مورد استفاده در برنامه ها عبارتند از:

 • آموزش در مورد خطرات استفاده از مواد افیونی و فواید توقف آن
 • انگیزه و پاداش برای ایجاد انگیزه در تغییر
 • نکته برای جلوگیری از رفتارهایی که باعث می شود شما از مواد افیونی استفاده کنید
 • نکاتی برای برخورد با اشتیاق و جلوگیری از تکرار

درمان خانگی اعتیاد ” درمانهای خانگی “

داروها راه اصلی متوقف کردن استفاده از مواد افیونی است ، اما مواردی نیز وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا به خودتان کمک کنید احساس بهتری داشته باشید.

مایعات اضافی بنوشید : اسهال و استفراغ می تواند باعث کمبود آب بدن شود. برای پر کردن مایعاتی که از دست می دهید آب یا نوشیدنی ورزشی بنوشید.

باحال باشید : تعریق یکی از ناراحت کننده ترین عوارض جانبی ترک مواد افیونی است. پنکه و دستشویی را خنک نگه دارید.

از حواس پرتی ها استفاده کنید : مواد مخدر می توانند افکار شما را همزمان با تلاش برای خلاص شدن از شر آنها خلاص كنند. ذهن خود را با حواس پرتی درگیر کنید. یک کتاب خوب بخوانید ، یک فیلم خنده دار تماشا کنید یا به بیرون بروید.
یک سیستم پشتیبانی وجود دارد : وقتی خواستار استفاده از مواد افیونی شد ، با یک دوست یا عضو خانواده تماس بگیرید تا از طریق آن با شما صحبت کند. از کسی بخواهید که در طول دوره نقاهت به طور مرتب به شما مراجعه کند.

ترک مواد مخدر در خانه

سخن آخر

تخصیص مواد افیونی فرایندی است که به زمان و تلاش نیاز دارد. علائم برداشت از آن خوشایند نیست ، اما در نهایت آنها متوقف می شوند. درمان های مناسب می تواند در جلوگیری از بسیاری از این علائم به شما کمک کند.

از پزشک ، مرکز ترک اعتیاد ، دوستان و خانواده کمک بگیرید. هرچه حمایت بیشتری داشته باشید ، احتمال دارد که از این داروها دوری کنید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا