مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

قطره درمان کننده میخچه | چگونه با استفاده از قطره میخچه خود را درمان کنیم؟

مطالب پربازدید

میخچه چه زمانی به وجود می آید؟

پوست یکی از نقاط حساس و مهم بدن است وطبیعی است که نسبت به هر عامل خارجی عکس العمل نشان دهد. میخچه یکی از این عکس العمل های پوست است که معمولا با التهاب و قرمزی و یا تاول خود را نشان می دهد. میخچه یک لایه نسبتا ضخیمی است که معمولا بین انگشت های پا و یا پاشنه پا خود را نشان می دهد. اصلی ترین دلیل پیدایش میخچه کفش تنگ است، نپوشیدن جوراب و تماس مستقیم پا با کفش، کج بودن انگشت های پا، فشار زیاد بر روی انگشت ها و پاشنه پا و.. از عوامل دیگر بروز میخچه می باشد .اگر می خواهید از به وجود آمدن میخچه جلوگیری کنید سعی کنید همیشه جوراب به پا کنید و پا های خود را دائم با مرطوب کننده نرم و مرطوب کنید. با قطره درمان کننده میخچه آشنا شوید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

مطالب پربازدید

قطره درمان کننده میخچه

قطره میخچه روی پا چگونه اثر می کند؟

قطره ای که معمولا برای درمان میخچه  استفاده می شود دارای اسید سالسیلیک کمپاند می باشد که دارای خاصیت کراتولیتیکی است به خاطر وجود این خاصیت میخچه به مرور از بین می رود همچنین این قطره در خود اسید لاکتیک دارد که به آن اثر خورندگی می بخشد این خاصیت سبب می شود زگیل یا مخچه کاملا از بین برود. قطره درمان کننده میخچه حاوی کلووین است که موجب می شود پس از این که قطره را روی میخچه  ریختید و دارو روی زخم ثابت بماند و میخچه روی پای شما به سرعت خشک شود و اثری از آن روی پای شما نماند و دیگر هنگام راه رفتن دردی را حس نکنید.

قطره درمان کننده ی میخچه را چگونه مصرف کنیم؟

درمان میخچه با قطره یک درمان بسیار سریع به حساب می آید که علاوه بر سرعت عمل بالایی که دارد هزینه ی آن خیلی کم است و لازم نیست برای درمان هزینه های گزافی بپردازید. دقت کنید قبل از استفاده از قطره محل مورد نظر را به خوبی بشویید. توجه کنید اگر میخچه در بین انگشت های پایتان جا خوش کرده است بهتر است پا ها را به مدت ۱۵دقیقه در آب ولرم بگذارید و پس از آن پاها را به خوبی خشک‌ کنید پس از آن برای این که آلودگی های روی دست تان به زخم ، میخچه و یا زگیل سرایت نکند با گوش پاک کن چند قطره از محلول را روی میخچه بگذارید. پس از چندین بار استفاده دیگر اثری از میخچه و یا زگیل  روی پای خود نمی بینید.

قطره درمان کننده میخچه و زگیل را در کجا نباید استفاده کنیم؟

دقت کنید که قطره درمان کننده میخچه  را نباید برای ماه گرفتگی ها و خال های گوشتی استفاده کرد هم چنین حواستان باشد زگیل هایی که مو زائد روی آن ها قرار دارد را نباید در تماس با این قطره قرار دهید. علاوه بر این ها دقت کنید که از این قطره برای زگیل ها و تبخال های ناحیه ی تناسلی به هیچ وجه استفاده نکنید. اگر زگیل یا میخچه را روی گردن خود مشاهده کردید برای استفاده از این قطره حتما باید از پزشک متخصص مشورت بگیرید. برای مراقبت بهتر از پوستتان سعی کمید همزمان از صابون های ساینده، خشک کننده و ضد آکنه استفاده نکنید.

اسید سالیسیلیک  موجود در قطره درمان کننده میخچه چه کار می کند؟

این اسید سوزاننده ی موضعی است و خاصیت ضد میخچه و ضد آکنه دارد برای درمان میخچه  و یا زگیل باید روزی ۱ یا ۲ بار روی میخچه مالیده شود قبل از استفاده باید پا ها را در آب گرم بگذارید و بعد از آن که پا ها خشک‌ شدن روی محل میخچه اسید سالیسیلیک  بمالید اگر به مدت یک هفته روزی دوبار این کار را انجام دهید میخچه ی شما کاملا از بین می رود و دیر از آن اثری نمی بینید. دقت کنید اگر جزء موارد زیر هستید از این محلول استفاده نکنید

مطالب پربازدید
  • شیردهی
  • بارداری

همچنین لازم به ذکر است که هر دارویی عوارض نا خواسته ای به دنبال دارد پس در صورت مشاهده ی هر گونه عوارضی از این دارو با پزشک‌ مشورت کنید.

قطره درمان کننده میخچه

این دارو را در کجا نگه داریم؟

اسید سالیسیلیک را درجایی دور از تابش مستقیم آفتاب و در دمای اتاق نگه داری کنید و از تماس آن با چشم به شدت خود داری کنید. همچنین آن را در دسترس اطفال قرار ندهید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا