مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
تناسب و زیبایی

کاشت دندان ایمپلنت : جایگزین دندان های آسیب دیده یا مفقود شده

مطالب پربازدید

جراحی کاشت دندان

جراحی کاشت دندان روشی است که باعث جایگزینی ریشه های دندان با ستون های فلزی مانند پیچ ​​می شود و دندان های آسیب دیده یا مفقود شده را با دندان هایی که از نظر ظاهری شبیه به دندان های واقعی هستند جایگزین می کند. جراحی کاشت دندان می تواند جایگزین خوبی برای دندانپزشکی یا پل هایی که به خوبی مناسب نیستند ارائه دهند و در صورت عدم وجود ریشه طبیعی دندان امکان ساخت دندانپزشکی یا تعویض دندان را فراهم نمی کنند. در این مقاله به بررسی جراحی کاشت دندان ، کاشت دندان ایمپلنت ، خطرات جراحی ایمپلنت دندان ، روند برنامه ریزی کاشت دندان میپردازیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

درمان دندان درد عفونتی

کاشت دندان

روش انجام جراحی کاشت دندان بستگی به نوع کاشت و وضعیت فک دارد. جراحی کاشت دندان ممکن است چندین روش را شامل شود. فایده اصلی ایمپلنت ، پشتیبانی قوی از دندان جدید است – فرآیندی که استخوان نیاز به محکم در اطراف کاشت دارد. از آنجا که بهبودی استخوان زمان می برد ، این روند ممکن است چندین ماه طول بکشد.

مطالب پربازدید

چرا کاشت دندان ” ایمپلنت ؟ “

کاشت دندان در جراحی در استخوان فک قرار می گیرد ، جایی که به عنوان ریشه دندان های از دست رفته عمل می کند. از آنجا که تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها با استخوان فک به هم می پیوندد ، کاشت ها نمی لغزند ، سر و صدایی ایجاد نمی کنند ، یا باعث ایجاد آسیب به استخوان می شوند. این مواد مانند دندانهای شما که از کار نرم افزاری نرمال پشتیبانی می کنند ، تخریب نمی شوند.

به طور کلی ، اگر شما:

 • شما یک یا چند دندان از دست رفته دارید
 • شما یک فک دارید که به رشد کامل رسیده است
 • استخوان کافی برای تأمین ایمپلنت دارید یا قادر به پیوند استخوان هستید
 • شما بافت های دهانی سالم دارید
 • شما هیچ شرایط سلامتی ندارید که بر بهبودی استخوان تأثیر بگذارد
 • شما نمی توانید یا نمی خواهید پروتز بپوشید
 • شما می خواهید گفتارتان را بهتر کنید
 • آنها حاضرند چندین ماه به این روند متعهد شوند
 • سیگار نکشید

خطرات جراحی ایمپلنت دندان

مانند هر جراحی ، جراحی ایمپلنت دندان خطرات سلامتی را به همراه دارد. با این حال ، مشکلات نادر هستند و در صورت بروز آنها ، معمولاً ساده و آسان برای درمان هستند. خطرات شامل موارد زیر است:

 • عفونت در محل کاشت
 • آسیب و یا صدمه به سازه های اطراف مانند دندان ها یا رگ های خونی دیگر
 • آسیب عصبی ، که می تواند باعث درد ، بی حسی یا سوزن شدن در دندانهای طبیعی ، لثه ها ، لب ها یا چانه شما شود
 • مشکلات سینوس ، هنگامی که کاشت های دندانی در یکی از حفره های سینوسی به داخل فک فوقانی بیرون می زند

کاشت دندان مصنوعی

روند برنامه ریزی کاشت دندان

روند برنامه ریزی کاشت دندان ممکن است متخصصان مختلفی را شامل شود ، از جمله پزشک متخصص در شرایط دهان ، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت) ، دندانپزشک متخصص در معالجه ساختارهایی که از دندان پشتیبانی می کند مانند لثه ها و استخوان ها (پریودنتیست) و دندانپزشک.

مطالب پربازدید

از آنجا که کاشت دندان نیاز به یک یا چند عمل جراحی دارد ، برای تهیه این روش باید ارزیابی کاملی داشته باشید ، از جمله:

معاینه جامع دندانپزشکی : ممکن است از اشعه X و عکس های سه بعدی دندان گرفته شود و مدل هایی از دندان و فک شما ساخته شود.

تاریخچه پزشکی خود را مرور کنید : در مورد هرگونه شرایط پزشکی و هر نوع داروی مصرفی از جمله داروهای بدون نسخه و مکمل ها به

پزشک خود بگویید اگر شرایط قلبی خاصی یا پیوند استخوان دارید ، پزشک ممکن است قبل از عمل آنتی بیوتیک تجویز کند تا از عفونت جلوگیری کند.

برنامه درمانی متناسب با شرایط شما ، در این طرح عواملی مانند تعداد دندان هایی که باید تعویض شوند و وضعیت فک و دندان های باقی مانده نیز در نظر گرفته می شود.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

برای کنترل درد ، گزینه های بیهوشی در حین عمل شامل بی حسی موضعی ، آرام بخش یا بی حسی عمومی است. در مورد بهترین گزینه برای شما با متخصص دندانپزشکی خود صحبت کنید. تیم مراقبت از دندان شما بسته به نوع بیهوشی که انجام می دهید ، شما را در مورد خوردن و آشامیدن قبل از عمل راهنمایی می کند. اگر قصد بیهوشی عمومی دارید ، تصمیم بگیرید که بعد از عمل شخصی را به خانه بیاورید و انتظار داشته باشید که استراحت را برای بقیه روز انجام دهید.

کاشت دندان بدون ایمپلنت

عمل جراحی کاشت دندان

عمل جراحی کاشت دندان معمولاً یک عمل جراحی سرپایی است که به صورت مرحله ای انجام می شود و زمان بهبودی بین مراحل انجام می شود. فرآیند قرار دادن ایمپلنت دندان شامل مراحل مختلفی از جمله:

 • از بین بردن دندانهای آسیب دیده
 • در صورت لزوم آماده سازی استخوان فک (پیوند)
 • قرار دادن کاشت دندان
 • رشد و بهبودی استخوان
 • محل قرارگیری مناسب
 • قرار دادن دندان مصنوعی

کل مراحل ممکن است از ابتدا تا پایان چندین ماه طول بکشد. بیشتر این زمان برای التیام و انتظار برای رشد استخوان جدید در فک شما صرف شده است. بسته به شرایط شما ، رویه خاص انجام شده یا مواد مورد استفاده ، بعضی مواقع می توانند با هم ترکیب شوند.

در صورت نیاز به پیوند استخوان

اگر استخوان فک به اندازه کافی ضخیم نباشد یا خیلی نرم باشد ، ممکن است قبل از انجام عمل جراحی کاشت دندان به پیوند استخوان احتیاج پیدا کنید. این امر به این دلیل است که عمل شدید جویدن دهان شما به استخوان شما فشار زیادی وارد می کند و اگر نتواند از کاشت پشتیبانی کند ، احتمالاً عمل جراحی با شکست مواجه خواهد شد.

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

پیوند استخوان

این می تواند به تمیز کردن گوشه ها و شکاف های اطراف دندان ها ، لثه ها و شفت های فلزی کمک کند.

به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید. برای اطمینان از سلامتی و عملکرد صحیح ایمپلنت ها ، معاینات دندانپزشکی را انجام دهید و توصیه های مربوط به پاکسازی حرفه ای را دنبال کنید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا