مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
داروهای گیاهی و طب سنتی

تاثیر آلوئه ورا برای مردان ” خواص آلوئه ورا برای پوست ” درمان آفتاب سوختگی

مطالب پربازدید

آیا آلوئه ورا برای مردان فواید خاصی دارد؟

آلوئه ورا از گیاهی به همین نام سرچشمه می گیرد که قرن ها از آن به عنوان دارویی و به عنوان داروی خانگی استفاده می شده است. اگرچه شما با استفاده از ژل آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی آشنا هستید ، اما مزایای اثبات شده دیگری در پوست دارد. در این مقاله به بررسی تاثیر گیاه آلوئه ورا ، فواید گیاه آلوئه ورا و فواید آلوئه ورا برای آقایان میپردازیم.

داروهای گیاهی درمان کرونا

برخی از شواهد حکایتی فواید آلوئه ورا را در مردان نشان می دهد. با این حال ، همه این ادعاها از شواهد علمی پشتیبانی نمی کنند.

در ادامه بخوانید تا درمورد اینکه آلوئه ورا مزایای خاصی برای آقایان دارد یا خیر ، صحبت کردن با پزشک را بدانید.

مطالب پربازدید

فواید آلوئه ورا برای آقایان ” تاثیر آلوئه ورا “

آلوئه ورا قرن هاست که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از مزایای اثبات شده و تأیید نشده را برای مردان به طور خاص بررسی می کنیم.

پوست تحریک شده -صورت را بعد از تراشیدن صاف می کند

آلوئه ورا به دلیل داشتن توانایی تسکین در سوختگی بیشتر شناخته شده است. اگر صورت خود را تراشیده اید ، ممکن است بخواهید استفاده از این ژل را به عنوان یک بعد از تراشیدن برای بهبودی یا جلوگیری از سوختگی تیغ در نظر بگیرید. همچنین ممکن است به جلوگیری از ضایعات آکنه و برافروختگی اگزما بر روی صورت شما کمک کند که ممکن است تراشیده شود.

سلامت پوست را در دستگاه تناسلی حفظ می کند

ژل آلوئه ورا ممکن است به اندازه کافی ملایم بر روی پوست دستگاه تناسلی باشد و حتی شواهدی وجود دارد که می تواند به بهبود زخم های دستگاه تناسلی از ویروس تبخال ویروس کمک کند. با این حال ، این روش معمولاً برای درمان بهترین نتایج از داروهای تجویزی استفاده می شود.

خواص آلوئه ورا برای چروک پوست صورت

آیا می توانید هنگام رابطه جنسی از آلوئه ورا به عنوان روان کننده استفاده کنید؟

ژل خالص آلوئه ورا ممکن است به عنوان یک جایگزین بی خطر برای روان کننده های مصنوعی استفاده شود.

مطالب پربازدید

با این حال ، شما باید اطمینان حاصل کنید که شما و شریک زندگی تان حداقل 24 ساعت قبل از استفاده از این اقدامات در طول مقاربت ، آزمایش پچ را انجام می دهید. اگرچه آلوئه ورا برای بیشتر افراد بی خطر است ، اما می تواند یک واکنش آلرژیک ایجاد کند ، به خصوص اگر پوست حساسی دارید.

آیا آلوئه ورا می تواند کیفیت اسپرم را بهبود بخشد؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند آلوئه ورا می تواند کیفیت اسپرم را بهبود بخشد. در حقیقت ، یک مطالعه در سال 2011 روی حیوانات نشان داد که عصاره آلوئه ورا تأثیر متضاد دارد: این امر باعث کاهش کیفیت اسپرم و باروری کلی می شود.

آیا آلوئه ورا سطح تستوسترون را بهبود می بخشد؟

آلوئه ورا به عنوان روشی برای افزایش سطح تستوسترون اثبات نشده است. یک مطالعه 2015 بر روی موش ها اثر متضاد پیدا کرد. سطح تستوسترون و همچنین باروری کاهش یافته است.

آیا می توانید از آلوئه ورا برای درمان نعوظ استفاده کنید؟

برخی ادعاها در اینترنت ادعا می کنند که تاثیر آلوئه ورا ممکن است باعث افزایش جریان خون به آلت تناسلی شود ، اما هیچ مدرکی در دسترس نیست.

مصرف آلوئه ورا برای اختلال در نعوظ ممکن است ارزش خطرات بالقوه ای نداشته باشد. مطالعات حیوانی که در بالا به آنها اشاره شد ، اثرات جانبی دیگری بر سلامتی مردان از جمله کاهش تستوسترون ، کیفیت اسپرم و باروری نشان داده است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

آلوئه ورا برای لک صورت

در مورد نگرانی های خود با ED و گزینه های موجود برای درمان با پزشک خود صحبت کنید. از استفاده از داروهای خانگی که به اثبات نرسیده مؤثر باشد ، خودداری کنید.

آیا باید ژله آلوئه ورا را امتحان کنید؟

Jelqing نوعی ورزش کششی است که می تواند آلت تناسلی را طولانی تر و ضخیم کند. افرادی که این نوع تمرین ها را انجام می دهند ممکن است دریابند که ژل آلوئه ورا می تواند به عنوان روان کننده برای جلوگیری از اصطکاک و درد استفاده شود.

با این حال ، هیچ فایده ای اثبات شده از نظر علمی برای تکان دادن وجود ندارد ، و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اینها می توانند به کشش آلت تناسلی به هر طریقی کمک کنند.

فواید اضافی آلوئه ورا

در حالی که برخی از مزایای ادعای آلوئه ورا برای آقایان مورد تردید است ، بسیاری از فواید استفاده از آلوئه ورا به طور گسترده ای اثبات شده است.

در اینجا چند روش استفاده از آلوئه ورا آورده شده است.

آفتاب سوختگی را تسکین می دهد

داروخانه ها محصولات ژل آلوئه ورا را درست در کنار ضد آفتاب و به دلایل خوبی می فروشند.

ژل آلوئه ورا به دلیل تسکین درد و گرمی که همراه با آفتاب سوختگی است شناخته شده است. همچنین ممکن است باعث بهبود لایه برداری و خارش شود زیرا سوختگی شما بهبود می یابد.

خواص آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا نیز به دلیل خاصیت ترمیم زخم ، در معالجه سایر انواع سوختگی درجه یک و درجه دوم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شرایط التهابی پوست را درمان می کند

ژل های آلوئه ورا و کرم ممکن است روزانه برای درمان آکنه ، شوره سر ، اگزما و پسوریازیس روی پوست استفاده شود.

اگرچه برای دیدن نتایج قابل توجه حداقل یک ماه از برنامه های روزانه طول می کشد ، اما به احتمال زیاد کاهش قرمزی ، خارش و ناراحتی ناشی از این شرایط التهابی پوست را تجربه خواهید کرد.

آکنه دهان را درمان می کند

شواهد نشان داده اند که ژل آلوئه ورا ممکن است به درمان قرص آکنه دهان کمک کند. این نوع التهاب باعث ایجاد قرمزی و لکه های سفید در قسمت داخلی دهان می شود.

اگر پزشک شما ژل آلوئه ورا را توصیه کرده است ، ممکن است شما نیاز به استفاده از آن دو بار در روز تا 8 هفته داشته باشید.

نحوه استفاده از آلوئه ورا

محصولات بدون نسخه (OTC) راحت ترین راه برای استفاده از این موارد هستند

گیاه

اگر می خواهید از آلوئه ورا به خالص ترین شکل آن استفاده کنید می توانید گیاه آلوئه ورا را از فروشگاه باغ یا برگ های آلوئه ورا از فروشگاه مواد غذایی خود خریداری کنید. به راحتی برگ ها را برش داده و ژل را مستقیماً در قسمت نگرانی بمالید.

الوئه ورا برای جوش صورت

ژل

اگر ترجیح می دهید با ظلمت کاشت گیاه زنده آلوئه ورا روبرو نشوید ، می توانید به راحتی ژل آلوئه ورا را از داروخانه خریداری کنید. بیشتر در ضد آفتاب در حال گذار فروخته می شود ، اما می توانید آن را در بخش کمک های اولیه نیز پیدا کنید.

هر وقت خواستید یا به آن نیاز دارید ژل را روی پوست خود بمالید.

محصولات مراقبت از پوست

برخی از محصولات مراقبت از پوست حاوی آلوئه ورا نیز هستند. اینها می توانند به صورت ژل یا کرم در بیایند. اگر پوست خشک تری دارید ، ممکن است از پمادهای آلوئه ورا بیشتر بهره مند شوید.

بعد از شستن صورت در صبح و شب می توانید از محصولات مراقبت از پوست آلوئه ورا استفاده کنید. دو بار در روز یا طبق دستورالعمل سازنده اعمال کنید.

آب میوه

اگر می خواهید گیاه را به صورت خوراکی مصرف کنید ، آب آلوئه ورا گزینه دیگری است. در حالی که خود آب دارای آنتی اکسیدان هایی است که می توانند با شرایط التهابی مبارزه کنند ، اما سوختگی پوست را به همان روشی که نسخه های موضعی می توانند درمان نکنند.

این آب میوه گاهی برای درمان یبوست نیز استفاده می شود. این ماده دارای خاصیت ملین است که می تواند منجر به اسهال شود.

هشدار تاثیر آلوئه ورا

مکمل های آلوئه ورا اثبات نشده است ، می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند و معمولاً توسط پزشکان توصیه نمی شود.

قرص و کپسول آلوئه ورا در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی برای درمان یبوست ، آرتروز و بیماری کبد به فروش می رسد.

با این حال ، این مکمل ها به دلیل خطر زیاد عوارض جانبی مانند ناراحتی دستگاه گوارش ، پتاسیم کم و مشکلات قلبی احتمالاً توسط پزشکان توصیه نمی شوند.

فواید آلوئه ورا

به دلیل مقادیر زیاد لاتکس ، مکمل های آلوئه ورا حتی می تواند کشنده باشد. بدون اینکه ابتدا با پزشک صحبت کنید ، از آنها استفاده نکنید.

برداشتن

تاثیر آلوئه ورا ممکن است مزایای بسیاری برای مراقبت از پوست برای آقایان داشته باشد ، مانند کاهش سوختگی تیغ ، بهبود آکنه ، کاهش بثورات و موارد دیگر. همچنین ممکن است به عنوان روان کننده شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

اما شواهد کافی برای حمایت از مزایای دیگر وجود ندارد ، و آلوئه ورا نباید به صورت خوراکی مصرف شود مگر اینکه توسط پزشک راهنمایی شود.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. باسلام بنده امین محیسناوی ساکن آبادان .صاحب مزرعه الووئه را هستم …که ازهمه فوائد درمانی گیاه اطلاع کافی دارم…09382159184

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا